Biyografi

You are here:

Biyografi

Ekrem Özden

Koçluk – Eğitim – Danışmanlık

18 Aralık 1986’da astsubay bir baba ile ev hanımı bir annenin ikinci çocukları olarak Kayseri’de dünyaya geldi.

İlkokulu Adana’da, ortaokulu Yalova’da, liseyi Kayseri’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Felsefe ile İstanbul Üniversitesi Medya ve İletişim bölümlerinden mezun oldu.

2009 yılında yerel Fethiye gazetesinde köşe yazarak gazeteciliğe adım attı. 2014’de Yeni Asya gazetesiyle ulusal basına geçti. Vatani görevinin ardından gazeteci Erem Şentürk yönetimindeki Diriliş Postası gazetesinde yurt haberler editörü, röportaj muhabiri ve köşe yazarı olarak görev aldı. İstanbul Başakşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’nda Basın Merkezi Genel Koordinatörlüğü yaptı. Bu süreçte Başakşehir Belediyesi’nin Yeni Medya Akademi, Radyo Başakşehir ve benzeri pek çok projesinin kuruluşunda rol aldı.

2020 yılında Muğla / Fethiye’ye yerleşerek pandemi sürecini burada geçirdi. Bir süre Muğla / Seydikemer Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak çalıştı. Aldığı bir kararla kurumsal hayattaki kariyerini noktaladı. Kapanmaların yaşandığı pandemi koşullarını fırsata çevirerek, daha önce Başakşehir Halk Eğitim Merkezi’nde Etkili ve Hızlı Okuma Eğitmenliği kursunu tamamlayarak başlattığı kişisel gelişim yolculuğunu; içeriğinde Bütünsel Yaşam Koçluğu, Lider Koçluğu, Takım Koçluğu, Mindfulness vb. eğitimlerin bulunduğu, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) en geniş kapsamlı akredite koçluk eğitimi olan ACTP / Level 2 eğitimiyle taçlandırarak “Profesyonel Koç” oldu.

Öte yandan NLP (Neuro Linguistik Programming) ve EFT (Emotional Freedom Techniques) alanlarında Master Trainer seviyeye ulaştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun tüm teorik ve performans sınavlarında başarı göstererek Türkiye’nin 385’inci Meslek Belgeli Koçu ünvanına sahip oldu.

3 sezon boyunca yerel Fethiye kanallarından FRT TV’de “Holistik Bakış” isimli programı hazırlayıp, sunan ve Gerçek Fethiye gazetesinde köşe yazarlığı yapan Özden, online ve birebir görüşmelerle insanların hayatlarına dokunmaya, kişi ve kurumlara danışmanlık yapmaya ve tecrübelerini aktarmaya devam ediyor.

Uzman Koçlar Derneği Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Komisyonu Başkanı olan Özden, İstanbul’da yaşıyor ve bekar.

Let's get down to business!

Wondering ipsum dolor sit amet? We consectetur adipiscing ipsum nulla glavrida elit tempor incididunt ut labore.