Ekrem Özden

Koçluk – Eğitim – Danışmanlık

18 Aralık 1986’da astsubay bir baba ile ev hanımı bir annenin ikinci çocukları olarak Kayseri’de dünyaya geldi. Yay burcu.

İlkokulu Adana’da, ortaokulu Yalova’da, liseyi Kayseri’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Felsefe ile İstanbul Üniversitesi Medya ve İletişim bölümlerinden mezun oldu.

 

2009 yılında yerel Fethiye gazetesinde köşe yazarak gazeteciliğe adım attı. 2014’de Yeni Asya gazetesiyle ulusal basına geçti. Vatani görevinin ardından gazeteci Erem Şentürk yönetimindeki Diriliş Postası gazetesinde yurt haberler editörü, röportaj muhabiri ve köşe yazarı olarak görev aldı. İstanbul Başakşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’nda Basın Merkezi Genel Koordinatörlüğü yaptı. Bu süreçte Başakşehir Belediyesi’nin Yeni Medya Akademi, Radyo Başakşehir ve benzeri pek çok projesinin kuruluşunda rol aldı.

2020 yılı sonlarında Muğla / Fethiye’ye yerleşti. Bir süre Muğla / Seydikemer Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak çalıştı. Bu süreçte aldığı bir kararla kurumsal hayattaki kariyerini noktaladı. Pandemi şartlarını fırsata çevirerek, daha önce Başakşehir Halk Eğitim Merkezi’nde Etkili ve Hızlı Okuma Eğitmenliği kursunu tamamlayarak başlattığı kişisel gelişim yolculuğunu; Association For Coaching’den (AC) Holistik Yaşam Koçluğu, İnternational Coaching Federation’dan (ICF) NLP Uzmanlığı ile Yeditepe Üniversitesi SEM’den aldığı EFT Tekniği Uygulayıcılığı eğitimleriyle taçlandırdı. Eylül 2022’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun tüm teorik ve performans sınavlarında başarı göstererek “Koç” (Seviye 6) belgesini aldı.

 

3 sezon boyunca yerel Fethiye kanallarından FRT TV’de “Holistik Bakış” isimli programı hazırlayıp, sunan ve Gerçek Fethiye gazetesinde köşe yazarlığı yapan Özden, online ve birebir seanslarıyla insanların hayatlarına dokunmaya, kişi ve kurumlara danışmanlık yapmaya ve tecrübelerini aktarmaya devam ediyor. Osmanlıca biliyor ve bekar.

Uzmanlık Alanları

    • Holistik Yaşam Koçluğu (Online & birebir seanslar)
    • NLP (Neuro-Linguistic Programming), Master Trainer
    • EFT (Emotional Freedom Techniques), Master Trainer
    • Etkili ve Hızlı Okuma Eğitimi (Online & birebir)
    • Kişi ve kurumlara iletişim danışmanlığı

Aldığı Eğitimler