Ahat Andican Ortaokulu’nda ‘Gazetecilik’ konuşuldu

Başakşehir Prof. Dr. Ahat Andican Ortaokulu, sosyal sorumluluk eğitimleri kapsamında düzenlediği atölyelere bir yenisini daha ekledi.

Davet üzerine okulda gerçekleştirdiğimiz ‘Gazetecilik’ semineri büyük beğeni topladı.

1.20180323235113.jpeg

Başakşehir Prof. Dr. Ahat Andican Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen seminere Okul Müdürü Ayten Ayan, okul öğretmenlerinden Nilüfer Güleryüz, Sabiha Altunöz, Emel Yüce ve Mustafa Ermiş ile çok sayıda öğrenci katıldı. Gençlere gazetecilik mesleği ve muhabirlik konularında bir sunum yapan Özden, öğrencilerin konuyla ilgili sorularını da cevaplandırdı.

“Gazetecilik, sevmeden yapılabilecek bir iş değil”

Gazetecilik mesleğinin her biriminin çok emek istediğini ve bu mesleği severek yapmanın önemli olduğunun altını çizen Özden, konuşmasında, “İlerde hangi mesleği seçerseniz seçin sevdiğiniz bir işi yaptığınız zaman hiçbir zaman mutsuz olmaz ve hayatınızdan keyif alırsınız. Muhabirlik, gazetecilik gibi meslekleler sevmeden yapılabilecek işler değil. Özellikle savaş muhabirliği gibi çok riskli birimler ölümle burun buruna çalışıp haber peşinde koşturuyorlar, bu çılgınlığın ‘işini çok severek yapmak’ dışında başka bir açıklaması olamaz.” ifadelerine yer verdi.

2.20180323235148.jpeg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir